مقایسه روش و سیستم دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن دار و بدون مخزن(کارکرد بدون برق یا برقی)

مقایسه روش و سیستم دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن دار و بدون مخزن (کارکرد بدون برق یا برقی)

دستگاه تصفیه آب بدون مخرن

انواع دستگاه تصفیه آب بدون مخزن بدون پمپ هستند و در واقع با فشار آب شهری کار میکنند . سیستم تصفیه آب آشامیدنی این دستگاه های بدون پمپ و مخزن ، سیستم الترافیلتراسیون UF است که در واقع در 5 مرحله ، 6 مرحله و 7 مرحله فیلتراسیون در بازار تصفیه آب ایران عرضه میگردند . این دستگاه ها شامل چند فیلتر سری شده به هم هستند و هیچ گونه شیر برقی ، شیر تنظیم و پساب فاضلاب ندارند و دلیل آن هم یک مسئله اساسی است !

آن هم این که یک دستگاه تصفیه اب الترافیلتراسیون توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی را ندارد و املاح مضر و ریز آب آشامیدنی همچون نیترات ، نیتریت ، آرسنیک و آلومینیوم را حذف و تصفیه نخواهد کرد . قیمت دستگاه تصفیه اب بدون پمپ و مخزن بسیار ارزان قیمت بوده و تقریبا کمتر از نصف قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی برقی پمپ و مخزن دار است . عملکرد مثبت انواع آب شیرین کن خانگی بدون پمپ و مخزن حذف املاح درشت آب آشامیدنی همچون شن ، ماسه ، گل و لای است . البته این املاح را نیز به طور کلی حذف نخواهد کرد پس توقع نداشته باشید در صورت تهیه این دستگاه تصفیه اب کتری شما دیگر گچ و رسوب نگیرد .

 

در مقابل انواع دستگاه تصفیه آب خانگی ro هستند که از سیستم تصفیه آب اسمز معکوس بهره میگیرند . بروزترین و جدیدترین دستگاه تصفیه آب خانگی در دنیا و ایران در حال حاضر انواع تصفیه آب زیر سینکی اسمز معکوس است . زیرا کیفیت آب آشامیدنی خروجی از یک دستگاه پمپ و مخزن دار کاملا با استانداردهای جهانی مطابقت داشته و سختی آب آشامیدنی نیز کاملا به حد نرمال سلامت بدن انسان خواهد رسید . به طور کلی دستگاه تصفیه کننده آب خانگی اسمز معکوس در 6 الی 10 مرحله فیلتر دستگاه تصفیه آب در انواع فروشگاه تصفیه آب  به فروش میرسند .

عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس به این صورت است که ابتدا در فیلترهای سه گانه تصفیه آب که پیش تصفیه محسوب میشوند املاح درشت آب آشامیدنی و کلر آن را از آب تصفیه مینمایند . سپس با بهره گیری از یک فیلتر ممبران ریز بافت که فیلتر اصلی تصفیه اب اسمز معکوس میباشد تمام املاح مضر آب آشامیدنی نظیر نیترات و نیتریت و… را تا ابعاد 0,0001 میکرون حذف میکند و به پساب فاضلاب هدایت مینماید .

پس اگر دنبال دستگاه تصفیه آب خانگی نیترات هستید این مورد را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم . پس از مرحله چهارم ، فیلتر شماره 5 تصفیه آب که پست کربن خطی است بو ، طعم و رنگ آب آشامیدنی تصفیه شده را بهبود میبخشد و در مرحله ششم فیلتر معدنی ساز مینرال نیز املاح مفیدی نظیر کلسیم ، پتاسیم ، بی کربنات و… به آب آشامیدنی اضافه میشوند تا سختی آب آشامیدنی بیش از حد کاهش پیدا نکند . در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه قلیایی سطح ph آب آشامیدنی نیز افزایش پیدا میکند که موجب افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن انسان میگردد . دستگاه اسمز معکوس ذکر شده در بالا عمدتا از انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل هستند که البته مارک ها و برندهای مختلفی در این عرصه وجود دارند .

مقایسه قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن دار و بدون مخزن

قطعات یک تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن بسیار با هم متفاوت هستند و تعداد قطعات این دستگاه ها نیز بیان کننده اصالت و کیفیت یک دستگاه تصفیه کن آب مخزن دار است . یک آب تصفیه کن خانگی بدون مخزن دارای قطعات زیر میباشد :

 1. شاسی دستگاه تصفیه آب
 2. 3 الی 7 مرحله فیلتر تصفیه آب
 3. شلنگ دستگاه تصفیه آب
 4. شیر برداشت روی سینک تصفیه آب
 5. هوزینگ فیلترهای سه گانه دستگاه تصفیه کننده

قطعات دستگاه تصفیه آب پمپ و مخزن دار اسمز معکوس در زیر را مشاهده و خودتان مقایسه نمایید که کدام تصفیه آب بهتر است :

 1. شاسی دستگاه تصفیه آب مخزن دار
 2. گیج فشار روغنی دستگاه تصفیه آب
 3. 6 الی 10 فیلتر دستگاه تصفیه آب
 4. هوزینگ فیلترهای سه گانه تصفیه آب
 5. هوزینگ فیلتر مرحله چهارم ممبران آب شیرین کن خانگی
 6. شلنگ دستگاه تصفیه کن آب
 7. پساب فاضلاب آب تصفیه شده
 8. پمپ دستگاه تصفیه آب
 9. شیر برقی دستگاه تصفیه آب
 10. شیر برقی اتومات فشار پایین و بالا تصفیه آب
 11. شیر برداشت روی سینک تصفیه آب
 12. مخزن تحت فشار تصفیه آب خانگی