مزایای آب تصفیه شده با روش اسمز معکوس

مزایای آب تصفیه شده با روش اسمز معکوس

اسمز معکوس به یک فرایند شیمیایی برای آب اشاره دارد. این فرآیند باعث می شود آب از طریق غشاهای تخصصی به وجود آید و مقدار مشخصی از فشار آن را برای حذف آلاینده های خارجی، مواد جامد، مولکول های بزرگ و مواد معدنی ایجاد می کند. اسمز معکوس یک دستگاه تصفیه آب است که در سراسر جهان برای کمک به بهبود آب برای نوشیدن، پخت و پز و دیگر کاربردهای مهم استفاده می شود.

مزایای آب تصفیه شده با روش اسمز معکوس
The Health Benefits of Reverse Osmosis Water

بدون سرب
با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، سیستم فیلترینگ اسمز معکوس می تواند به طور موثر سرب را از بین ببرد، بنابراین مصرف آن را امن می کند. سطوح بالای سرب در بدن می تواند منجر به افزایش فشار خون، مشکلات باروری و آسیب عصبی و عضلانی شود. سرب ممکن است حتی به آسیب مغزی منجر شود و باعث کم خونی شدید در کودکان شود.

امن برای بیماران سرطانی
Medline Plus گزارش می دهد که بیماران مبتلا به سرطان می توانند آب اسمز معکوس را در طول و بعد از درمان سرطان مصرف کنند. بیماران مبتلا به سرطان، بیشتر به خصوص در طی تابش یا شیمی درمانی، سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده اند. استفاده از آب غیرآلوده برای پخت و پز و نوشیدن حاوی میکروارگانیسم های مضر و میکروب های کوچک می تواند باعث عفونت شود.

فیلتر کریپتوسپوریدیوم
با توجه به CDC، آب اسمز معکوس شامل کریپتوسپوریدیوم، انگل موجود در آب آلوده نیست. پس از مصرف، این انگل بر روی روده کوچک تاثیر می گذارد و موجب گرفتگی معده، تب و اسهال می شود. کودکان مبتلا به این انگل می توانند کمبود آب بدن و سوء تغذیه را تجربه کنند.

سدیم را حذف می کند
پروتئین اسمز معکوس مولکول های سدیم را از آب حذف می کند، CDC گزارش می دهد. مولکول های سدیم بزرگ نمی توانند از طریق غشاء سیستم فیلتر اسمز معکوس عبور کنند. بنابراین مصرف آب اسمز معکوس برای افرادی که دارای فشار خون بالا، بیماری کلیوی یا کبدی و یا هر گونه محدودیت سدیم هستند، سودمند است.