فریب تبلیغ دستگاه های تصفیه آب را نخورید!

✍✍مزایای نوشیدن آب تصفیه ✍✍✍

مزایای نوشیدن آب تمیز و تصفیه از مهمترین نکات در نگهداری میزان هیدراته بدن است و برای سلامتی و رفاه انسان کاملا حیاتی است. اما بسیاری از مردم هر روز مایعات کافی مصرف نمی کنند.حدود 60 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و حدود 71 درصد از سطح سیاره ما با آب پوشانده شده است.

👈👈👈حقایق مهم در مورد آب تصفیه شده

بدن انسان بزرگسال 60 درصد از آب تشکیل شده و خون ما 90 درصد از آب است.هیچ استاندارد قابل قبولی از آب که باید روزانه مصرف شود، وجود ندارد.آب تصفیه شده و تمیز برای کلیه ها و سایر توابع بدن ضروری است.
پوست وقتی خشک شود، می تواند آسیب پذیر تر نسبت به بیماری های پوستی و چین و چروک باشد.نوشیدن آب آشامیدنی تصفیه شده و تمیز به جای “سودا” (آب گازدار) می تواند به کاهش وزن کمک کند.

آب تصفیه شده و تمیز
نوشیدن آب آشامیدنی سالم

👈👈پانزده مزایای نوشیدن آب تمیز و تصفیه

استفاده از آب تصفیه شده تمیز باعث نگه داشتن کلیه های در وضعیت سالم است.تمام سلولها و ارگانهای بدن برای عملکرد مناسب، نیاز به آب تصفیه شده و سالم دارند.در اینجا به معرفی برخی از دلایل که بدن ما به آب تصفیه و تمیز نیاز دارد اشاره می‌کنیم:
1 – آب تصفیه شده تمیز بعنوان روان کننده غضروف؛غضروف موجود در مفاصل و دیسک های ستون فقرات حاوی حدود 80 درصد آب است. کمبود آب در طولانی مدت می تواند توانایی جذب مفاصل را کاهش دهد، منجر به درد مفاصل می شود.
2 – فوائد دیگر آب تصفیه و تمیز کنترل بزاق و مخاط است؛ بزاق دهان به ما کمک می کند تا غذا را هضم کنیم ، بینی و چشم را مرطوب نگه داریم. این از اصطکاک و آسیب جلوگیری اندام های حساس مانند چشم جلوگیری می کند. آب تصفیه شده و تمیز نیز دهان را تمیز نگه می دارد. به جای مصرف نوشابه های شیرین توصیه می شود حتما از آب تصفیه شده استفاده کنید، نوشابه و نوشیدنی های غیرارگانیک، همچنین می توانند باعث پوسیدگی دندان ها شوند.
3 – اکسیژن را در سراسر بدن فراهم می کند؛خون بیشتر از 90 درصد از آب تشکیل شده است و خون، اکسیژن را به قسمت های مختلف بدن منتقل می کند.
4 – آب تصفیه شده، سلامت و زیبایی پوست را افزایش می دهد؛با کمبود آب تمیز و آلوده، پوست می تواند آسیب پذیرتر شود و به مشکلات پوستی و چین و چروک زودرس مبتلا گردد.
5- آب آلوده و تصفیه نشده، مغز، نخاع و دیگر بافت های حساس را تحت فشار قرار می دهد ؛از دست دادن آب بدن می تواند بر ساختار و عملکرد مغز تاثیر بگذارد. همچنین در تولید هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی نقش مهم و بسزائی دارد. کم آب شدن طولانی مدت بدن، می تواند به مشکلات تفکر و استدلال منجر شود.
6 – آب تمیز و تصفیه دمای بدن را تنظیم می کند ؛آب بدن که در لایه های متوسط پوست محافظت می‌شود، هنگامی که بدن گرم می‌شود، به سطح پوست میرسد . همانطور که تبخیر می شود بدن را سرد می کند. هنگام ورزش کردن،بعضی از دانشمندان پیشنهاد کرده اند که وقتی مقدار آب در بدن در حالت نرمال باشد، از گرم شدن بدن جلوگیری کرده و در نهایت باعث بالارفتن تحمل فرد، نسبت به گرما شود. چنانچه گرمای بدن هنگام ورزش کردن شدیدتر شود، نوشیدن آب تمیز و تصفیه شده فشار فیزیکی بدن شما را کاهش و کنترل می کند. با این حال، تحقیقات بیشتری برای اثبات این اثرات ضروری است.
7 – سیستم گوارش بستگی به آن دارد ؛روده نیاز به آب تمیز و تصفیه شده برای درست کار کردن دارد. از دست دادن آب بدن می تواند به مشکلات گوارشی، یبوست و معده ای ” اسیدی ” منجر شود. این باعث افزایش خطر سوزش سر دل و زخم معده می‌شود.
8 – دفع بهتر ادرار و خارج شدن سموم از بدن ؛نوشیدن آب تصفیه شده در فرآیندهای عرق کردن و دفع ادرار و مدفوع بسیار مورد اهمیت است.
9 – کمک به حفظ فشار خون ؛کمبود آب می تواند سبب بزرگ شدن رگ ها و در نتیجه افزایش فشار خون شود ، استفاده از آب تمیز و تصفیه شده این نارسایی را ازبین میبرد و باعث بهتر شدن متابولیسم بدن شما می گردد.
10 – ورود اکسیژن به اندام های بدن در هنگام کمبود آب؛ راه های انتقال هوا و اکسیژن به بدن، توسط خود بدن محدود و کنترل می شود تا از دست دادن آب به حداقل برسد. این اتفاق می تواند خطر ابتلا به آسم و آلرژی را بیشتر کند. همچنین افرادی که به بیماری های آسم و آلرژی دچار هستند پیشنهاد می شود تا روزانه مقدار زیادی آب تصفیه شده و تمیز بنوشند.
11 – باعث می شود مواد معدنی و مواد مغذی قابل دسترسی باشد ؛مواد معدنی در آب حل می‌شوند، حل شدن مواد معدنی در آب باعث می شود آنها به قسمت های مختلف بدن منتقل شوند، نوشیدن آب تمیز و تصفیه شده ای که حاوی مقداری مواد معدنی و املاح معدنی است به این روند کمک می کند.
12 – از آسیب کلیوی جلوگیری می کند ؛یکی از مهمترین وظایف کلیه ها در بدن آن است که سطح مایع در بدن را تنظیم و کنترل می کنند، آب ناکافی می تواند منجر به سنگ کلیه و دیگر مشکلات شود.
13 – آب تمیز و تصفیه شده عملکرد بدن هنگام ورزش را کنترل میکند ؛از دست دادن آب بدن در ورزش های طولانی مدت، ممکن است مانع بهبود عملکرد و سیستم متابولیسمی شود.برخی از دانشمندان پیشنهاد کرده اند که مصرف آب تمیز و تصفیه شده بیشتر می تواند عملکرد بدن را در طول فعالیت های شدید ورزشی افزایش دهد. برای تأیید این مساله ، نیاز به تحقیقات بیشتر است، اما یک بررسی نشان داد که کمبود آب باعث کاهش عملکرد در فعالیت های طولانی تر از 30 دقیقه می شود.
14 – کاهش وزن ؛نوشیدن آب تمیز و تصفیه شده نیز ممکن است به کاهش وزن شما کمک کند، در صورتی که اگر آنرا به جای آب معمولی و سودا مصرف کنید.
15 – عدم نوشیدن نوشابه های الکلی هنگام مهمانی؛نوشیدن آب تمیز و تصفیه شده با یخ و لیمو همراه با نوشیدنی های غیرالکلی می تواند به جلوگیری از مصرف بیش از حد الکل کمک کند.آسیب کلیه آب تمیز و تصفیه شده به کلیه ها کمک می کند تا مواد معدنی و مواد مغذی را تجزیه و تحلیل کند و آنها را به بدن منتقل کند. همچنین به حذف مواد زائد کمک می کند. کلیه ها نقش مهمی در تعادل سطح مایعات بازی می کنند.
هر روز کلیه ها حدود 120-150 سی سی مایع را فیلتر می‌کنند.از اینها، حدود 1-2 کیلوگرم از بدن به صورت ادرار خارج می شود و بقیه از طریق جریان خون بهبود می‌یابند.آب تمیز و تصفیه شده برای عملکرد کلیه ضروری است.
اگر کلیه ها به درستی عمل نکنند، مواد زائد و مایع اضافی می توانند درون بدن باقی بمانند.

👌👌بیماری مزمن کلیوی

بیماری مزمن کلیوی که درمان نشده باشد، میتواند منجر به نارسایی کلیه شود. اندام ها کار را متوقف می‌کنند و بیمار نیاز به دیالیز یا پیوند کلیه پیدا میکند. اگر عفونت ها به دستگاه ادراری جمله کلیه ها گسترش یابند، میتواند باعث آسیب دایمی به کلیه ها شود. عفونت های ناگهانی و یا حاد، ممکن است تهدید کننده زندگی باشد، به خصوص اگر “سپتیسمی” (به انگلیسی: Septicemia) ” یا گندخونی نوعی التهاب است که سراسر بدن را فرا می‌گیرد و به دلیل عفونت پیش می‌آید” رخ دهد.مصرف آب تمیز و تصفیه شده زیاد یک راه ساده برای کاهش خطر ابتلا به UTI ” عفونت دستگاه ادراری نوعی عفونت باکتریایی است که بر بخشی از دستگاه ادراری تأثیر می‌گذارد ” و کمک به درمان این بیماری است.علت اصلی سنگ کلیه کمبود آب است. افرادی که از سنگ کلیه رنج میبرند اغلب مصرف روزانه آب تصفیه و تمیز کمی دارند، سنگ کلیه همچنین ممکن است خطر ابتلا به بیماری مزمن کلیه را افزایش دهد .

✨✨✨مزایای نوشیدن آب تمیز و تصفیه✨✨✨

در نوامبر 2014، کالج پزشکان آمریکایی، دستورالعمل جدیدی را برای افرادی که قبلا سنگ کلیه را تجربه کرده بودند منتشر کرد. این دستورالعمل ها بیان می کند که افزایش مصرف مایعات مخصوصا آب تمیز و تصفیه شده برای فعال کردن 2 لیتر ادرار در روز می تواند خطر ابتلا به سنگ کلیه را بدون عوارض جانبی کاهش دهد. در صورت استفاده از آب تصفیه شده بیشتر، آب بیشتری از بدن نیز خارج می شود، کم آبی و ننوشیدن آب تمیز کافی، منجر به عدم تعادل در الکترولیت بدن شود.الکترولیت ها، مانند پتاسیم ، فسفات و سدیم، به انتقال سیگنال های الکتریکی بین سلول ها کمک می کنند. کلیه ها وقتی که به درستی عمل می کنند، سطوح الکترولیت ها در بدن پایدار می‌شوند.

🎗آب تمیز و تصفیه🎗

هنگامی که کلیه ها قادر به حفظ تعادل در سطوح الکترولیت ها نیستند، این سیگنال های الکتریکی مخلوط می شوند. بدین علت میتواند منجر به تشنج، شامل حرکات غیر عادی و از دست دادن هوشیاری شود. در موارد شدید، کم آبی بدن میتواند منجر به نارسایی کلیه شود که میتواند تهدید کننده زندگی باشد. عوارض احتمالی نارسایی مزمن کلیه شامل کم خونی ، آسیب به سیستم عصبی مرکزی ، نارسایی قلبی و سیستم ایمنی بدن می‌باشد.

منابع آب برای بدن

برخی آب مورد نیاز بدنشان را از طریق غذاهایی با محتوای آب بالا مانند سوپ ها، گوجه فرنگی ها، پرتقال، و کمی بیشتر از طریق آب آشامیدنی تمیز و تصفیه شده و سایر نوشیدنی ها به دست می آید. در طول فعالیت روزمره، آب بدن از بین رفته و این باید جایگزین شود. ما متوجه می شویم که از طریق فعالیت هایی مانند عرق کردن و ادرار آب بدن را از دست می دهیم، حتی هنگام تنفس کردن، آب نیز از بین می رود. 🎗آب تصفیه شده 🎗و تمیز بهترین منبع مایع برای بدن است.
شیر نیز منبع خوبی از مایعات است، اما نوشیدنی های حاوی الکل و کافئین مانند نوشیدنی های غیر الکلی، قهوه و آبجو، ایده آل نیستند زیرا اغلب کالری کمی دارند . 🎗آب تصفیه شده 🎗 به جای سودا و نوشیدنی های گازدار می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.قبلا تصور میشد که نوشیدنی های کافیینی دارای خواص دیورتیک “ادرار آور” بودند، با این حال، مطالعات نشان می‌دهد که از دست دادن مایعات به دلیل نوشیدنی های کافئین دار بسیار ناچیز است.

✔✔مقدار آب مورد نیاز روزانه از فرد به فرد متفاوت است ، بسته به اینکه چقدر فعال هستید و چقدر عرق می کنید و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد. استاندارد دقیقی برای مقدار ثابت آب که روزانه باید مصرف کنید وجود ندارد، اما توافق عمومی در مورد چگونگی دریافت مایعات سالم وجود دارد.
طبق گفته های آکادمی های ملی علوم، مهندسی و پزشکی آمریکا، میانگین مصرف روزانه آب از غذاها و نوشیدنی ها به شرح زیر است:
برای مردان: حدود 7 لیتر یا 125 اونس
برای زنان: حدود 2.7 لیتر یا 91 اونس
این می تواند حدود 15.5 فنجان برای مردان و فقط بیش از 11 فنجان برای زنان باشد. با این حال، حدود 80 درصد از این آب می‌بایست از نوشیدنی ها شامل آب تصفیه و تمیز، و بقیه از سایر غذاها باشد.این بدان معنی است که:
مردان باید حدود 100 اونس یا 12.5 فنجان آب تمیز و تصفیه بنوشند؛
زنان باید حدود 73 اونس یا بیش از 9 فنجان آب تصفیه و تمیز بنوشند؛
میوه های تازه و سبزیجات و تمام مایعات غیر الکلی به سمت این توصیه می شود.

🎇🎇مواقعی که می‌بایست آب تمیز و تصفیه بیشتری مصرف کنید:

زمانی که تب دارید
وقتی هوا گرم است
اگر اسهال و استفراغ دارید
به عنوان مثال، به علت فعالیت بدنی، خیلی زیاد عرق می کنید
در اینجا چندین واقعیت در مورد آب وجود دارد:

بدن نوزادان و کودکان دارای درصد بالاتری از آب نسبت به بزرگسالان هستند. هنگامی که نوزادان متولد می شوند، بدن آنها حدود 78 درصد از آب را تشکیل می‌دهد، اما در سن 1 سالگی به 65 درصد می رسد.مردان یک درصد بیشتر نسبت به زنان به آب تصفیه و تمیز نیاز دارند.

🔍حال بیایید نوشیدن آب را از زاویه دیگری بررسی کنیم:

😱مسمومیت با آب

تمام سلول ها و اندام ها در بدن شما به طور مناسب نیاز به آب دارند. با این حال، مصرف بیش از حد آب می تواند منجر به مسمومیت با آب شود که در برخی مواقع می تواند کشنده نیز باشد. مسمومیت با آب، اختلال عملکرد مغز به دلیل مصرف بیش از اندازه آب .مصرف آب زیادی باعث افزایش مقدار آب در خون شما می شود. آب می تواند الکترولیت ها را در خون شما، به ویژه سدیم “نمک” را رقیق کند. هنگامی که سطح سدیم کمتر از 135 میلی مول در لیتر باشد، آن را هیپوناترمی می‌نامند. سدیم کمک می کند تا بدن مایعات را بین داخل و خارج از سلول ها ذخیره کند. هنگامی که مقدار سدیم به علت مصرف بیش از حد آب کاهش می یابد، مایعات از خارج به داخل سلول ها تغییر می یابند، و باعث می شوند که آنها به جوش بیایند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، سلول های مغز می تواند اثرات خطرناک و بالقوه تهدید کننده زندگی را تولید کند. مسمومیت با آب باعث ایجاد تورم سلولی می شود. هنگامی که سلولهای مغز به وجود می آیند، فشار داخل جمجمه افزایش می یابد.
این فشار باعث اولین نشانه های مسمومیت آب می شود که شامل موارد زیر می‌شود:
سردرد.
حالت تهوع.
استفراغ.
موارد شدید می تواند علائم جدی تر را ایجاد کند، از جمله:
افزایش فشار خون
گیجی
دو به دو دیدن
خواب آلودگی
دشواری در تنفس
ضعف عضلانی و گرفتگی عضلات
ناتوانی در شناسایی اطلاعات حسی
تجمع بیش از حد مایع در مغز،آدم مغزی نامیده می‌شود که میتواند بر ساقه مغز تاثیر بگذارد و باعث اختلال عملکرد سیستم عصبی مرکزی شود. در موارد شدید، مسمومیت با آب می تواند باعث تشنج، آسیب مغزی، کما و حتی مرگ شود

💡💡💡نتیجه گیری در مورد مزایای نوشیدن آب تمیز و تصفیه :

از آنجا که آب تمیز و تصفیه شده و یا هر نوع آب دیگری برای بدن ما حیاتی و ضروری است و ما روزانه باید مقدار معینی از آن را بنوشیم، زیاده روی در نوشیدن آب میتواند زندگی و سلامت ما را به خطر اندازد.

آب تمیز و تصفیه شده یک موهبت است …. .